21 Temmuz 2024

Paylaş

Banu Berberoğlu şu anda ne yapıyor?

İnternet alemi 2016 yılında önce Banu ile daha sonra sevgilisi Mehmet ile tanışarak yıllar boyunca kamera karşısında göreceği sansasyonel bir çiftin videolarına ilk kez tanıklık etti. Banu Berberoğlu adıyla açılan bir YouTube hesabı kısa sürede on milyonlarca izlenecek ve insanlar bu çifti bağrına basacaktı. Kim olduklarını yavaşça anlatan ve çoğu kişiden sempati toplayan çift, bir başka kesim tarafından ise ağır eleştiriler alacaktı. Peki kimdi bu Banu Berberoğlu? Neden bu kadar sevildi? Banu ve Mehmet çiftinin hikayesi neydi? En önemlisi; şu anda ne yapıyor? İşte karşınızda Banu Berberoğlu…

Hayatımıza girdiğinden beri karşımıza birçok fenomen çıkartan internet, bu defa eşi benzeri görülmemiş bir çifti bizlere sunacaktı. YouTube üzerinden bizlere tanıtılan bu çift uzun yıllar boyunca hafızalardan silinmeyen videolar çekerek bir kesimi memnun edecek bir kesimi ise utançtan yerin dibine sokacaktı.

Banu Berberoğlu kimdir?

1944 Trabzon doğumlu olan Banu Berberoğlu, sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. Doğduğu topraklarda büyüyen ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezunu olan Berberoğlu, YouTube’da çektiği videolar sayesinde ünlenmiştir. Bir videosunda yay burcu olduğunu belirten Berberoğlu, makyaj ve yemek içerikli videolarından çok, sevgilisi Mehmet ile birlikte yaptığı garip konuşmalar ve yorumlar sayesinde kitlelerin odağı haline gelmiştir.

“Video çekmek içimden gelmiyor”

YouTube’da 460 binden fazla takipçisi bulunan Berberoğlu, bundan 4 yıl kadar önce video çekmeyi bıraktı. Sevenleri nedenini merak ederken Berberoğlu yayınladığı bir videoda, “Video çekmek içimden gelmiyordu. Elime kamerayı bile almıyordum” diyerek YouTube’da içerik üretmeye devam etti.

2 yıldır video yok

YouTube’da son videosunu 21 Nisan 2022’de “Sahur Vlog” başlığıyla paylaşan Banu Berberoğlu’nun videoda tek başına olması dikkatlerden kaçmıyor, sevgilisi Mehmet Kaya ile son videoyu 2019’da çektiği görülüyordu. Aralarında birtakım problemlerin yaşandığını düşünmeye başlayan sosyal medya kullanıcıları konuyu irdelese de taraflardan herhangi bir açıklama gelmiyordu.

Ayrılık haberini Mehmet duyurdu

Kimse neler olup bittiğini henüz anlamamışken Banu Berberoğlu’nun sevgilisi Mehmet Kaya, tarihler 5 Temmuz 2023’ü gösterdiğinde internet kullanıcılarını şoke eden bir açıklamayla ilişkilerinin noktalandığını duyurdu. Kaya’nın söylediğine göre kararın alınmasının üzerinden 3 ay geçmiş ve iki taraf da birbirine saygısını yitirmemişti. Kaya, ”Herkese merhaba. Biz karar aldık, Banu hanım ile ilişkimizi bitirdik. Bu durumu sizinle paylaşmadık. Bu kararı alalı 2-3 ay oldu” diyerek ayrılık haberini duyururken Banu Berberoğlu ise herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Banu Berberoğlu şu anda ne yapıyor?

Sosyal medya kullanıcılarının gözleri önünde doğallıklarıyla sevgi toplayan çiftin bu beklenmedik ayrılığı tartışmaları beraberinde getirdi. Birçok iddianın ortaya atıldığı olaya ilişkin kullanıcıların çoğu yeniden bir araya gelecekleri ihtimalinin kuvvetli olduğuna inandı. Durum pek de öyle gelişmedi. Sosyal medyanın kendisini yorduğu her halinden belli olan Banu Berberoğlu, aktif olarak kullanmasa da Instagram hesabına gelen istekleri kabul ediyor ve şu anda doğduğu topraklar olan Trabzon’da ailesiyle birlikte gözlerden uzak bir yaşam sürüyor.

Gazete Desek
Gazete Desekhttps://www.gazetedesek.com
Gazete Desek, Ocak 2021'de İzmir'de temelleri atılan, araştırma haberleri, dramalar, ülke gündeminde yer bulan önemli olaylar ve üniversitelilere yönelik içerikler üreten bir haber sitesidir. Aralık 2022'de ilk web adresini açan Gazete Desek, Temmuz 2023'te www.gazetedesek.com adresinden haber yayınlamaya başlamıştır.

Daha fazla haber

Daha fazla haber