Disney+’ın ‘Atatürk’ dizisini iptal etme kararına tepki sesleri yükseldi: Atatürk yoksa, biz de yokuz

Ermeni lobilerinin baskısı sonrası DisneyPlus’ta yayınlanacak olan Atatürk dizisini iptal etti. Bu kararın ardından Disney Plus herkes tarafından büyük tepki çekti. Ünlüler, aboneliklerinin iptal ederek o görüntüyü sosyal medya hesaplarından paylaştı.

ERMENİ LOBİLERİN ETKİSİ BÜYÜK

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de yayın hayatına başlayan ABD merkezli dijital yayın platformu Disney Plus, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için çekilen ve Aras Bulut İynemli’nin başrolünde oynadığı ‘Atatürk’ dizisini yayınlayacağını açıklamıştı. Ancak kısa süre önce iptal kararı verilirken, bu kararın Ermeni lobisinin baskısıyla alındığı ortaya çıktı.

RTÜK OLAYA EL ATTI

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, Atatürk dizisinin iki film olarak tüm dünya yerine sadece Türkiye’de bir televizyon kanalında ve sinemalarda yayınlanacağını açıkladı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, platformun savunmasının alınmasına ve inceleme başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.

ÜYELİKLERİNİ İPTAL ETTİLER 

Disney Plus’ın Atatürk dizisine ilişkin kararına sosyal medyadan tepki yağarken, binlerce kişi, “Disney iptal et” etiketiyle yorum yaptı. Karara tepkisiz kalmayan birçok oyuncu ve şarkıcı, açıklama sonrası üyeliklerini sonlandırdı. İşte bazı ünlülerin “Atatürk” dizisiyle ilgili tepki mesajları.

MUSTAFA SANDAL 

“Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili çekilen dizinin lobi faaliyetleriyle engellenmesi kabul edilemez bir rezilliktir! Atatürk yoksa, biz de yokuz! Zaten içerik de yerlerde. Disney+ iptal et geçsin gitsin! Ben gereğini yapıp iptal ettim. Şimdi sıra sizde! Hadi canım başka ülkeye.”

EDA ECE 

“Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin ortak sevdası, minneti, şükrü Atatürk.”

DEMET AKALIN 

“Bu doğruysa bye bye Disney!”

NORM ENDER 

“Zaten 20. yüzyılın dahisi Atatürk’ün yaptıklarını layığıyla aktaramayacaklardı.”

MUSTAFA CECELİ 

“Üyeliğimi iptal ettim. ‘Geldikleri gibi giderler’ Mustafa Kemal Atatürk”

SİNAN AKÇIL 

“Son aylarda magazin basınına vermekten vazgeçtiğim fırsatlardan dolayı doğru yolda olduğumu bir kez daha anlıyorum ve piyasadaki bazı insanların ikiyüzlülüğüne şaşkınlık içinde bakıyorum. Ermeni lobisi var ama Türk lobisi yok öyle mi? Yazık. Sana da yazık dünyadaki sahibine söz geçiremediğin için Disney Plus Türkiye.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz