İmamoğlu açık konuştu: ”Toplum CHP’de lider değişimi istiyor”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendi ekibi tarafından açılan “İktidar için değişim” isimli internet sitesine 100 binden fazla insanın görüş bıraktığını ve toplumun bu görüşlerde CHP’de lider ve yönetim değişikliği beklentisinde ortaklaştığını söyledi.

Twitter hesabından bir açıklama yayımlayan İmamoğlu, “Toplum, CHP’de lider ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem vizyon ekseninde olmasını istiyor. Değişim ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor” dedi.

İmamoğlu’nun “İktidar için değişim” isimli sitesi yaklaşık 20 gün önce yayına alınmıştı. İmamoğlu site için, “Değişime davet: CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, iktidar için değişim sürecine katılımınızı, görüş ve önerilerinizi bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs seçimlerinde alınan yenilginin ardından görevini bırakmamakla eleştiriliyordu.

Parti içinde seçim sonuçlarını yenilgi olarak görenler olsa da Kılıçdaroğlu, geçen hafta Habertürk televizyonuna verdiği röportajda istifa etmeyi düşünmediğini, kendisini değiştirecek olanın parti kurultayı olduğunu söylemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz