Gazete Desek
Herkes İçin Haber, Her An

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Kovucak Köyü’nde yürütülen esrarengiz çalışma sırrını koruyor

1

Bolu’ya bağlı Mudurnu ilçesinin Kovucak Köyü’nde 3 aydır devam eden arazi kazısı gizemini koruyor. Yaşlı bir çifte ait olan arazide Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla süren kazı çalışmalarında ne arandığı ise merak konusu oldu.

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen gizemli kazı, adli soruşturma gerekçesiyle Mudurnu ilçesine bağlı Kovucak Köyünde nisan ayından itibaren sürüyor. Nisan ayında iş makinesiyle kazı çalışması başlatılan arazide, yaklaşık bir ay süren çalışmanın ardından mayıs ayında Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Üzülmez Müessese Müdürlüğünden 15 maden işçisi bölgeye getirilerek yer altına indirilip kazıya başlatıldı.

Havalandırma ve jeneratör sistemlerini kuran madenciler, geçen yaklaşık 2 aylık süreçte, yerin metrelerce altına indi. Büyük bir gizlilik içinde halen süren kazı için jandarma ekipleri dışarıda yoğun güvenlik önlemi aldı. Kazı alanına arazi sahipleri de dahil hiç kimse yaklaştırılmazken, sabah saatlerinde başlayan kazının akşam saatlerine kadar devam ettiği ve ara verildiğinde ise alanın giriş kısmının mühürlendiği belirtildi. Arazi çalışmasında bulunan maden işçilerinin ve diğer işçilerin alanda herhangi bir fotoğraf çekmemesi için çalışmaya başlamadan telefonlarının toplandığı ise yine iddialar arasında yer aldı.

Kazı alanında Bolu İl Kültür Turizm ve Müze Müdürlüğü ekiplerinin yer almadığı ve buna ek olarak, kazı alanının çevresinde onlarca güvenlik kamerasıyla 24 saat izlendiği belirtiliyor. Öte yandan, bölgede daha önce define kazısı yapan onlarca kişinin jandarma tarafından yakalandığı ve haklarında adli işlem yapıldığı kaydediliyor.

Mudurnu’nun Kovucak Köyü’nde esrarengiz kazının devam ettiği ve ne arandığıyla ilgili herhangi bir bilgi verilmediği gelen bilgiler arasında. Gizemli kazı çalışmaları halk arasında büyük merak uyandırırken, görüntülerin ve bilgilerin gizli tutulması, bölgede çeşitli spekülasyonlara neden oluyor.

1 yorum
  1. erenn Diyor

    a

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Lütfen izin veriniz. İzin ver Devamını oku