Mark Zuckerberg’un serveti 1,5 yılda 3’e katlandı: Net kazancı 116 milyar dolar

WhatsApp, Facebook, Instagram ve Threads’in ana şirketi Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, geçen yıl 35 milyar dolara kadar düşen servetini 2023 yılında 3’e katladı. Servetini 116 milyar dolara yükselten Zuckerberg, yeniden dünyanın en zengin insanları arasına girdi.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg son günlerde Elon Musk ile rekabeti ve Twitter’a rakip olarak piyasaya sürdüğü Threads ile gündeme gelirken şimdi de serveti ile dikkat çekiyor. WhatsApp, Facebook, Instagram ve Threads’in ana şirketi Meta, hisselerini artırdıktan sonra Mark Zuckerberg’in serveti 3 kat artarak 116 milyar doları aştı.

2022’DE 35 MİLYAR DOLARA DÜŞMÜŞTÜ

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre Meta hissesi 2022’de yüzde 70’ten fazla gerilemişti. Bu azalıştan sonra Zuckerberg’in serveti de geçen yıl başında 125 milyar dolardan 35 milyar dolara kadar düşmüştü.

SERVETİNİ 3’E KATLADI

Şirketin hisselerinde yükseliş sonrası Zuckerberg’in serveti 3 kattan fazla arttı. Yeniden 100 milyar doların üzerinde seyreden Zuckerberg’in serveti şu sıralar 116 milyar dolar seviyelerine çıktı.

YAPTIĞI AÇIKLAMA HİSSELERİ UÇURDU

Yılın ikinci çeyreğinde Meta’nın metaverse birimi Reality Labs’ın kaybı yüzde 40’a ulaştı. Ancak, Zuckerberg’in bu alana neden bu kadar çok yatırım yaptığını açıklamasının ardından çarşamba günü Meta hisseleri tekrar yükselişe geçti.Analistlerle yaptığı görüşmede Zuckerberg, “Bu çok uzun vadeli bir iddia. Bu iddiada haklı çıkacağımı size garanti edemem. Ancak dünyanın gittiği yönün bu olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz