Kerem Kınık ile tanışması lazım! Gözlük çaldığını kabul ederek görevini bıraktı

Norveç Kızıl Parti lideri Björnar Moxnes, Oslo Havalimanı’ndaki bir mağazadan güneş gözlüğü çaldığını kabul etmesinin ardından görevinden istifa etti.

Norveç’in Gardermoen kentindeki Oslo Havalimanı’nda güneş gözlüğünü çaldığını itiraf eden Kızıl Parti Başkanı Björnar Moxnes görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Politico haber sitesinin aktardığı habere göre, Moxnes, Facebook hesabından dün yaptığı paylaşımda, 16 Haziran’da Oslo Havalimanı’ndaki mağazadan gözlük çaldığını kabul ederek, görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Moxnes, paylaşımında, “Birçok kişi bana bu kadar aptalca bir şeyi nasıl yapabildiğimi sordu. Geçen haftalarda bunu kendime ben de defalarca sordum. Makul bir açıklamam yok” ifadesini kullandı.

Kızıl Parti Ulusal Yürütme Komitesi ise dün aldığı kararla Moxnes’in 11 yıldır üstlendiği parti liderliği görevini, 2024’e kadar Marie Sneve Martinussen’in sürdüreceğini duyurdu.

Martinussen, yaptığı açıklamada, hem söz konusu hırsızlığı hem de bu olayın medyada veriliş şeklini kınayarak, en başından beri olay hakkında doğru bilgi verilmediğini savundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz