15 yıllık rekor kırıldı: Barbie hayranlığı sürüyor

Yakın zamanda vizyona girmesiyle dünya atmosferini pembeye boyayan Barbie filmi hızlanarak büyüyor. Christopher Nolan’ın yönettiği 2008 yılında vizyona giren filmi Kara Şövalye’nin 15 yıldır kırılamayan gişe rekorunu Barbie kırdı.

21 Temmuz’da vizyona iki birbirinden güçlü film girdi. Biri Greta Gerwig’in yönetmen koltuğunda oturduğu Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrolü paylaştığı Barbie filmi, bir diğeri ise Christopher Nolan’ın yönettiği ve Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Matt Damon gibi birbirinden ünlü ismin rol aldığı Oppenheimer…Her iki film de gişede fırtınalar gibi esse de Barbie bir adım daha öne çıkmayı başardı. Barbie, 24 Temmuz Pazartesi günü ABD gişesinde 26 milyon dolar kazandı. Rakam, Warner Bros tarafından yayınlanan bir film için şimdiye kadarki en yüksek hasılat oldu.İşin ilginç yanı ise Barbie’den önce bu rekor 24,6 milyon dolar hasılat yapan Nolan filmi Kara Şövalye’ye (The Dark Knight) ait.

Barbie, açılış hafta sonunda ABD’de 162 milyon dolar ve dünya çapında toplam 337 milyon dolar alarak Warner Bros için büyük bir finansal başarı elde etti. Rakam, çocuk animasyonu The Super Mario Bros Movie’yi geride bırakarak yılın en büyük açılış hafta sonunu temsil ediyor.Bu arada Oppenheimer ise açılış hafta sonunda ABD’de 80,5 milyon dolar ve dünya çapında 174,2 milyon dolar ile Barbie’nin gerisinde kaldı.

Barbie’nin tek başarısı gişede de değil. Official Charts Company, Barbie filminin müziğinin önceki rekorları kırarak Birleşik Krallık single listelerini ele geçirdiğini söyledi. Greta Gerwig’in yönettiği, aynı adlı Mattel bebeği konu alan komediye eşlik eden Barbie: Albüm, aynı anda en iyi beş şarkı listesinde üç sırayı da alan ilk film müziği oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz