Meral Akşener, isim vermese de akıllara ilk o geldi: Emekli olmalı

Isparta’da vatandaşa seslenen İYİ Parti lideri Akşener, seçim sonuçlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Siyasi anlayışının milletle inatlaşmak olmadığını dile getiren Akşener, “Benim siyasi anlayışım millet ne derse başüstüne demektir. Eğer milletin tercihinden bir siyasetçi şikayet edip onu sorguluyorsa derhal emekli olup evine gitmelidir.” şeklinde konuştu. Akşener kimin için bu ifadeleri kullandığını söylemese de akıllara ilk gelen isim Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu yıl 45’incisi düzenlenen Geleneksel Uluborlu Kiraz Festivali’nin açılışı için Isparta’nın Uluborlu ilçesine geldi. Burada bir dizi ziyaret gerçekleştirdikten sonra festival alanına geçen Akşener, seçim sonuçlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Seçimi kaybettiklerini belirten Akşener, “Benim siyasi anlayışım millet ne derse başüstüne demektir. Eğer milletin tercihinden bir siyasetçi şikayet edip onu sorguluyorsa derhal emekli olup evine gitmelidir.” dedi.

“PEŞLERİNDE OLACAĞIZ”

Türkiye’nin 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde bir seçim yaşadığını ve halkın iradesi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçildiğini belirten Akşener, “Halkın tercihi karşısında ben suçlu aramam ancak onun karşısında selam dururum. Halkın kararının başımızın üstünde yeri vardır. Halk bu seçimde bize 2018 yılında olduğu gibi ‘Sen muhalefette kal’ dedi. Muhalefet nedir? Halkın sözcülüğüdür. Biz sizin adınıza iktidarı kontrol edecek ve eksikliklerini dile getireceğiz. Bakın göreceksiniz bundan sonra bir an bile peşlerini bırakmayacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz